SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 5922184
*
nr 592 2184
Bricka
Pläter, längd: 72
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2009
kl 19:05:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/8 10:03:49
1
300 kr
3/8 17:28:48
2
400 kr
3/8 19:00:47
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Bricka
nr 592 2184
Bricka
Pläter, längd: 72
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/8 10:03:49 | 1 | 300 kr |
3/8 17:28:48 | 2 | 400 kr |
3/8 19:00:47 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41